Aktualności

informacja 1
KORZYSTNIEJSZE WARUNKI UDZIELANIA PREFERENCYJNYCH POŻYCZEKFriday, 12 February 2016

Wraz z początkiem 2016 r. Fundusz Pożyczkowy Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju wprowadził korzystne zmiany w zakresie wymaganego wkładu własnego oraz oprocentowania pożyczek – minimalne...

więcej »
informacja
„FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW”Tuesday, 09 February 2016

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców” organizowane przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim.

więcej »
fund orlen
FUNDACJA ORLEN ROZDAJE PIENIĄDZE DLA STRAŻAKÓWMonday, 08 February 2016

Fundacja ORLEN wspiera ochotnicze jak i zawodowe jednostki straży pożarnej. Można otrzymać sprzęty np. Torbę PSP R1 czy kartę paliwową na pokaźną kwotę. Wystarczy złożyć wniosek i być cierpliwym.

więcej »
uwaga wazne
OGŁOSZENIE WYNIKU NABORU WNIOSKÓW NA ZADANIA W ZAKRESIE TWORZENIA WARUNKÓW SPRZYJAJĄCYCH ROZWOJOWI SPORTU 2016Tuesday, 02 February 2016

Ogłoszenie wyników naboru wniosków na realizację w 2016 roku zadania publicznego Gminy Leżajsk w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

więcej »
piskorowice ks okladka small
PISKOROWICE WCZORAJ I DZIŚTuesday, 02 February 2016

Okazją do napisania książki „Piskorowice wczoraj i dziś...” były obchody Jubileuszu 600-lecia tej miejscowości. Zawiera ona informacje od najdawniejszych czasów do współczesności.

więcej »
policja
NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE KIEROWCÓWFriday, 29 January 2016

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców powiatu leżajskiego dotyczącymi obowiązujących od 18.05.2015 r. nowych przepisów dotyczących kierowców, przypominamy o zaistniałych zmianach...

więcej »
DSC 5093 small
MEMORIAŁ IM. STANISŁAWA STARONIA W PIŁCE SIATKOWEJFriday, 29 January 2016

W dniu 23 stycznia 2016 roku w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się II Memoriał im. Stanisława Staronia w piłce siatkowej.

więcej »
konkurs
NABÓR WNIOSKÓW DO KONKURSU BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓWThursday, 28 January 2016

Fundacja Banku Zachodniego WBK zaprasza do kolejnej edycji konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU).

więcej »
informacja
NABÓR W KONKURSIE NA DOFINANSOWANIE PROWADZENIA I ORGANIZACJI ZAJĘĆ SPORTOWYCH DLA UCZNIÓW W RAMACH PROGRAMU „UMIEM PŁYWAĆ”Thursday, 28 January 2016

Minister Sportu i Turystyki ogłasza dodatkowy nabór wniosków w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU).

więcej »
uwaga wazne
DROGA BABCIU! DROGI DZIADKU! UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓWMonday, 25 January 2016

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni.

więcej »
policja-logo2
NOWY KOMUNIKAT KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W LEŻAJSKUMonday, 25 January 2016

W ostatnim okresie czasu na terenie woj. podkarpackiego, oraz województw ościennych odnotowano kradzieże z włamaniem do domów.

więcej »
KARTA DUŻEJ RODZINYThursday, 21 January 2016

 Zapraszamy do uczestnictwa w programie Karta Dużej Rodziny. Rok 2016 jest kolejnym rokiem w którym rodzina wielodzietna może liczyć na wsparcie nie tylko samorządu ale szeregu instytucji będących...

więcej »
informacja
ZWROT AKCYZY ZA PALIWO ROLNICZE W 2016 R.Tuesday, 19 January 2016

Wójt Gminy Leżajsk przypomina o zbliżającym  się I terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  w 2016 roku.

...
więcej »
konkurs
DOTACJE NA REALIZACJĘ INICJATYW SPOŁECZNYCHTuesday, 19 January 2016

Ruszył nabór wniosków w konkursie grantowym, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z woj. podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie od 2000 zł do 5 000 zł.

więcej »
informacja
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNAThursday, 14 January 2016

Z dniem 1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

więcej »
rzeszow
"KONKRETY I OPINIE" W TVP RZESZÓW Z UDZIAŁEM WÓJTAWednesday, 13 January 2016

Zapraszamy do obejrzenia programu "Konkrety i opinie" z udziałem wójta Krzysztofa Sobejko. W programie dyskutowano m.in. o problemach Browaru w Leżajsku.

więcej »
DSC04823small
ORSZAK TRZECH KRÓLI W GWIZDOWIEWednesday, 13 January 2016

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus narodzony w Betlejem, przyszedł zbawić wszystkich ludzi. Gdy Trzej Mędrcy oddali pokłon Dziecięciu, wrócili do swojej krainy,...

więcej »