Sekcja gimnastyczna zrzesza gimnastyczki z SP2 Leżajsk oraz uczennice m.in. z Gminy Leżajsk zrzeszone w klubie Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. Jest to grupa amatorska działająca od 2004.

W swoim dorobku mają:

W 2010 w Finale Wojewódzkim w trójboju gimnastycznym Mistrz Województwa w skoku przez kozła - Daniel Kusy, natomiast koło zajęło drużynowo IV miejsce. W 2011r. w VI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego grupa zdobyła GRAND PRIX ufundowaną przez Starostę Powiatu Niżańskiego.

Po trzyletniej pracy z obecnym I zespołem nadeszły dalsze sukcesy i tak 24 lutego w XII Przeglądzie Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2017”, gimnastyczki z Leżajska zaprezentowały się w 2 kategoriach tanecznych: cheerleaderki i show dance. Starsza grupa dostała wyróżnienie tym samym awans do Mistrzostw Polski Mażoretek. W przeglądzie wystąpiło 36 zespołów z różnych miast.

3 czerwca w Tarnobrzegu odbyły się Nieoficjalnie Mistrzostwa Polski Mażoretek, gdzie zgłoszono 20 zespołów, które pokazały w sumie ok. 200 choreografii, walczyły o nominację do Mistrzostw Europy w bułgarskiej Alabenie oraz o nagrodę Grand Prix imprezy. Grupa zdobyła 2 złote medale w przemarszu w kategorii junior i cadet, 2 brązowe w scenie junior i cadet oraz czołowe miejsca za solo, duety i trio. Prowadząca grupę: Lilianna Dziki, Asystentki - Julia i Kornelia Tofilska, choreografia Kamila Kisielewicz.

Lista gimnastyczek biorących udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek w kategorii POM POM

Juniorki:

24.    Dominika Wróbel    - CSWiS
25.    Aleksandra Sandomierska   - CSWiS
26.    Wiktoria Kiełbowicz    - CSWiS

Corocznie jest organizowana wycieczka szkoleniowo-integracyjna dla dzieci m.in. z Gminy Leżajsk. Jest ona nagrodą za ciężką pracę podczas szkolenia. W ramach wycieczki proponowane są zajęcia nad wodą, co pozwala wykształcić wśród naszych wychowanków potrzebę obcowania aktywnie z przyrodą. Nauczyć zasad bezpieczeństwa podczas zajęć na wodzie i na lądzie, oraz udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci zdobywają umiejętności, tj. nauka przyjęcia prawidłowej postawy na windsurfingu, nauka podstawowych manewrów, nauka techniki pływania kajakiem. Jest doskonałym sposobem na zwiększenie motywacji do działań ruchowych oraz integracji z innymi gimnastyczkami z różnych kół gimnastycznych naszej gminy.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Gminy Leżajsk „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” dla dzieci z rejonów gminnych, Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

LD